Виділяють шість ступенів просмажування яловичини:

Rawв розрізі це сире м’ясо на 75%, з легкою скоринкою, сформованою лише за 1-2 хвилини просмаження. Після цього м’ясо має близько 10 хвилин томитися в фользі і подаватися. При цьому температура всередині стейка має бути близько 45 °С.

Rareм’ясо всередині червоне і можливо навіть холодне, при цьому зовні воно буде гарячим. Готують такий стейк всього по 1-2 хвилини з кожного боку і залишають «відпочивати« під фольгою на 9 хвилин. Температура всередині стейка повинна бути 50 ° C Просмажування на любителя. Умовно підходить м’яким і «пісним» стейкам.

Medium rareм’ясо червоне всередині, з великою кількістю червоного соку. Зовні воно сірокоричневе, а серцевина стейку при цьому тепла. Готують такий стейк 2-3 хвилини на кожній стороні і час відпочинку м’яса після готування близько 8 хвилин. 55 ° C. Підходить мармуровим стейкам без великих прожилок всередині шматка.

Mediumм’ясо таке ж як Medium Rare, тільки містить менше червоного соку на зрізі, але в самій серцевині стейка воно все ще яскравочервоне. Зовні сірокоричневе. Готують такий стейк 3-4 хвилини на кожній стороні, і потім дають відпочити близько 7 хвилин. Температура всередині шматка 60 ° C Підходить будь-якого жирного і соковитої стейку.

Medium Wellна зрізі вже повністю рожеве. Готується 4-5 хвилин на кожній стороні а час відпочинку становить 6 хвилин. Температура всередині шматка 65 ° C Підходить жирним стейкам з прожилками, стейкам на кістки, великим шматках м’яса, які запікаються в духовці.

Well Done – м‘ясо сірокоричневе по всій товщині. Така прожарка пересушує м’ясо. Час готування 6-7 хвилин на кожній стороні, час відпочинку 4 хвилини. Температура в шматку 70 ° C. Стейки в такому просмажуванні втрачають всю свою смакову привабливість, тому в багатьох закладах стейки welldone не готують принципово.

Джерела:
1. Джерело
2. Джерело

Підказка № 131