УВАГА! Стандарти вашого закладу можуть відрізнятися. Ведучий має право зарахувати/ не зарахувати правильну відповідь, відповідно до стандартів вашого закладу.

Помилково вважати, що «читання гостя» — це є спроби оцінити його платоспроможність або настрій.

По-перше, немає ніякого сенсу намагатися виявити платоспроможність гостя. Дорого вдягнена людина не обов’язково заможня, та буде багато витрачати, з іншого боку, просто вдягнений, або незаможній гість, може гуляти на повну, якщо «душа просить свята».

Не варто намагатися вгадати настрій і психологічний стан гостя. Психологи кажуть: «кожен з нас живе в будинку, де замість вікон дзеркала, і кожен думає, що дивиться назовні». Дуже часто, якщо у офіціанта поганий настрій, йому починає здаватися, що всі гості роздратовані, не хочуть спілкуватися і несправедливо чіпляються.

Читання гостя це коли ми з очевидних ознак намагаємося передбачити його цілі на візит і потреби.

Наприклад, якщо це парочка на побаченні, то ми розуміємо який столик доречніше буде їм запропонувати. Якщо гість з квітами, то потрібно запропонувати вазу, варто подумати, як ви можете створити романтичну або святкову атмосферу.

Якщо гості з дитиною, то що може турбувати батьків? Що їм може знадобитися: стілець для годування, дитяча кімната, дитяче меню, як ви можете посприяти тому, щоб зайняти дитину? Це і є «читання гостя».

Підказка № 81